Tip na výlet pro trempy

Pokud se chcete před vyhlídkovou plavbou u Kazínské skály pokochat okolními lesy, lukami a malebnými vesničkami, doporučujeme krásnou a nepříliš náročnou pěší túru z Dobřichovic přes vesnice Karlík a Vonoklasy až k našemu přívozu.

Co cestou uvidíte?

Pokud pojedete z Prahy, nejlépe se do Dobřichovic dostanete osobním vlakem, který pravidelně vyjíždí z Hlavního a Smíchovského nádraží. Z dobřichovického nádraží dojdete do nedalekého Karlíka Viničnou alejí, v ul. K Třešňovce odbočíte doleva a asi po 200 m odbočíte vpravo na cestu šikmo stoupající Krásnou strání nahoru. Před Vámi se otevře nádherný výhled na Dobřichovice a brdské hřebeny. Ještě než dojdete do obce Vonoklasy, bývalé tvrze karlštejnských Manů, narazíte na startovní rampu rogalistů, v Brdech oblíbeného adrenalinového sportu. Ve Vonoklasech se Vám naskytne další úžasný výhled, tentokrát na údolí Berounky. Z Vonoklas se vydejte asfaltovou silničkou přes louky a listnatý les, až dojdete na kraj Černošic k památnému Dubu, kde za vládnutí Karla IV. podle pověsti odpočíval Havran na cestě z Karlštějna (https://cs.wikipedia.org/wiki/Dub_u_Vonoklas) . Po panelové cestě pak pokračujte na silnici směrem na Radotín, u Tesca zabočíte doprava do ul. Táborská a pozvolným klesáním bývalou vrážskou chatovou osadou  se dostanete až  k našemu Přístavišti Mokropsy.

Začátek a konec trasy:

Dobřichovice – Přístaviště Mokropsy

Délka trasy:

Cca.: 10 Km

Fyzická náročnost:

Střední

Časová náročnost:

Cca. 3 hodiny

Kde se dobře najíte?

Cestou z Černošické Vráže narazíte hned na několik příjemných hospůdek.

Restaurace Po Lípou

Ještě než se vydáte v Černošicích po Táborské ulici, můžete se osvěžit výbornou Plzní v hospodě Pod Lípou s dobrou českou kuchyní.

Ceny občerstvení

Hlavní jídlo Vás vyjde na 90 – 130 Kč Točený Pilsner Urquell: 35 Kč Točený Gambrinus: 29 Kč

Pizzerie Luna

Pizzerie Luna je nejoblíbenější restaurací v Černošicích a v blízkém okolí. Srdce místních si získala příjemným personálem, nekuřáckým prostředím a výbornou italskou kuchyní. Nachází se přímo u přístaviště Pláž – Mokropsy.

Cena oběda

Rodinný oběd Vás vyjde cca na 500 – 800 Kč

2x pizza 2x hlavní jídlo 4x nápoj

www.lunarestaurant.cz