Tip na výlet pro cyklisty

K přívozu pod Kazínskou skálu vede mnoho turistických cest, jedna z nejlákavějších je trasa z Prahy, vedoucí přes zbraslavské lesy, kolem známého televizního vysílače Cukrák s nádherným výhledem na Berounku, pokračující dolu k řece přímo k našemu přívozu. Tam je možné nalodit se i s kolem na loď Kazi, kde odpočívajícím cyklistům podá výklad o berounských březích a zajímavostech z černošické historie i současnosti náš kapitán. Po konci plavby můžete pokračovat na vlak z druhého břehu, který vás doveze zpět do centra Prahy.

Co cestou uvidíte?

Z centra vyjeďte z Modřan a Braníka po pohodlné cyklostezce sledující pravý břeh Vltavy směrem na Zbraslav. Na náměstí ve Zbraslavi je restaurace „Škoda Lásky“ v domě, kde na začátku 20. Století žil král dechovky a autor stejnojmenného hitu Jaromír Vejvoda (http://www.skodalasky.cz/) . Najdete zde stálou výstavu o jeho životě. Když budete pokračovat ze Zbraslavi po červené turistické značce mírně nahoru po kvalitních lesních cestách, dojedete k vodní nádrži Vrané, kde se Vám naskytne úžasný výhled až do Davle. Pak se dáte do Jíloviště, kde se napojíte na modrou značku vedoucí až k vysílači Cukrák. Televizní vysílač byl postavený v letech 1959 – 1961 a měří úctyhodných 193,5 metrů. Z Cukráku již příjemným sjezdem po šotolinové cestě sjedete přímo k našemu přístavišti Kazín.

Začátek a konec trasy:

Modřany – Přístaviště Kazín

Délka trasy:

Cca.: 24 km

Fyzická náročnost:

Střední

Časová náročnost:

Cca. 3 hodiny

Kde se dobře najíte?

V Černošicích je několik kvalitních a nepříliš drahých restaurací. Cykloturisti ocení po náročné cestě dobré pivo, ale jistě se i rádi občerství

Pizzerie Luna

Pizzerie Luna je nejoblíbenější restaurací v Černošicích a v blízkém okolí. Srdce místních si získala příjemným personálem, nekuřáckým prostředím a výbornou italskou kuchyní. Nachází se přímo u přístaviště Pláž – Mokropsy.

Cena oběda

Rodinný oběd Vás vyjde cca na 500 – 800 Kč

2x pizza
2x hlavní jídlo
4x nápoj

www.lunarestaurant.cz

Restaurace Bolleta

Na skvělou Plzeň a příjemné posezení na zahrádce se vydejte do restaurace Bolleta, která se nachází hned za vlakovým přejezdem v Černošicích. Bolleta disponuje také skvělou americkou kuchyní s vyhlášenými hamburgery.

Ceny občerstvení

Točený Staropramen: 27 Kč

Točený Pilsner Urquell: 35 Kč

Burger: cca. 130 Kč.

http://www.bolleta.cz