Tip na výlet pro rodinu s dětmi

K našemu přívozu pod Kazínskou skálu se můžete s dětmi vydat příjemnou procházkou kolem řeky z Radotína. Berounské břehy skýtají nádherné výhledy na brdské lesy a navíc procházka z Radotína do Černošic kolem řeky není náročná.

Když vystoupíte na vlakovém nádraží v Radotíně tak se po desetiminutové chůzi dostanete k řece Berounce ulicí Václava Balého (ulice vede mezi gymnáziem Oty Pavla a obecním úřadem Prahy 5). Sejdete na cyklostezku A1, na které zabočíte doprava směrem na Černošice. Cyklostezka Vás již dovede až do Černošic k našemu přístavišti.

Co cestou uvidíte?

Hned na začátku cyklostezky se na radotínském břehu nachází biotop (http://biotopradotin.cz/biotop/) , přírodní koupaliště, kde se můžete v horkých dnech osvěžit venkovní koupelí. Když budete pokračovat v chůzi dalších deset minut, narazíte na říční lázně s koňským rančem a dětským hřištěm (http://www.ricnilazne.cz/) .Děti se po domluvě s personálem mohou svézt na koníkovi, zatímco tatínkové jistě ocení vychlazený půllitr piva.

Po další hodince pohodové chůze se dostanete do Černošic. U černošické lávky cesta cyklostezka končí, musíte se tedy vydat doprava, po mírném stoupání se dostanete k trati. Před vlakovým přejezdem zahnete doleva a za dvacet minut se dostanete k přístavišti Mokropsy, kde už na Vás bude čekat loď Kazi s posádkou.

Začátek a konec trasy

Vlakové nádraží Radotín – Přístaviště Mokropsy

Délka trasy

Cca.: 8 km

Fyzická náročnost

Nízká

Časová náročnost

Cca. 3 hodiny.

Kde se dobře najíte?

V Černošicích je několik kvalitních a nepříliš drahých restaurací. Rodiny s dětmi jistě ocení nekuřácké pizzerie hned u řeky. Děti si zde přijdou na oblíbenou pizzu, rodiče na výborné těstoviny a saláty.

Restaurace a pizzerie Starý dům

Příjemná restaurace, která nabízí italskou kuchyni, se nachází u silnice vedoucí z Radotína hned na kraji Černošic. Od cyklostezky je to do Starého domu sotva 5 minut chůze. Za hezkého počasí je v provozu také příjemná zahrádka.

Cena oběda

Rodinný oběd Vás vyjde cca na 500 – 800 Kč

2x pizza
2x hlavní jídlo
4x nápoj

Pizzerie Luna

Pizzerie Luna je nejoblíbenější restaurací v Černošicích a v blízkém okolí. Srdce místních si získala příjemným personálem, nekuřáckým prostředím a výbornou italskou kuchyní. Nachází se přímo u přístaviště Pláž – Mokropsy.

Cena oběda

Rodinný oběd Vás vyjde cca na 500 – 800 Kč

2x pizza
2x hlavní jídlo
4x nápoj