Tip na výlet vlakem pro rodiny s dětmi

Spojte výlet na Karlštejn s vyhlídkovou plavbou po Berounce na přívozu Kazín.  

Jak si vše můžete naplánovat?

Svoje rodinné putování zahajte na Smíchovském nebo Hlavním nádraží odkud se osobním vlakem linky S7 dostanete na vlakovou zastávku Černošice-Mokropsy. Odtud se vydáte k přístavišti Pláž, kde budete moci ráno v 10:20 vyplout na vyhlídkovou plavbu do přístaviště v Černošicích. Doplout byste měli v 11:10. V Černošicích se můžete s rodinou stavit na výborném burgeru v restauraci Bolleta odkud už to máte jenom kousek k vlaku, který vás odveze přímo na Karlštejn, 

Alternativní varianta

Můžete absolvovat také opačnou variantu, že nejprve navštívíte Karlštejn a při zpáteční cestě do Prahy taktéž vystoupíte na vlakové zastávce Černošice-Mokropsy a pěšky se dostanete k přístavišti Pláž, případně k přístavišti Mokropsy. Odtud budete moci závěr svého putování za nejproslulejším českým hradem zakončit relaxační vyhlídkovou plavbou do Černošic, kde opět můžete nasednout na vlak do Prahy. 

Během odpoledne vyplouvá loď Kazi z přístaviště Pláž v 13:20, 15:20 a 17:20.

A nezapomeňte se zastavit u přístaviště Mokropsy ve výletní hospůdce Křižárna.

Začátek a konec trasy:

Černošice-Mokropsy – Černošice

Délka trasy:

Cca.: 3 Km

Fyzická náročnost:

Lehká

Časová náročnost:

Cca. 4 hodiny

Kde se dobře najíte?

V Černošicích vřele doporučujeme restauraci Bolleta, kde dělají výborné burgery. A pokud vám to vyjde tak se určitě stavte u přístaviště v Mokropsech ve výletní hospůdce Křižárna, kde si přes poledne můžete dopřát hotové jídlo s polévkou a pivem pod 150 Kč na osobu. 

Výletní hospůdka Křižárna

Příjemné posezení přímo u břehů Berounky Vám poskytne výletní hospůdka Křižárna, která se nachází opravdu, co by kamenem dohodil od jednoho z našich přístavišť v Mokropsech. Doporučujeme se zastavit na vydatné hotovky nebo jenom tak na pivko kousek od vody.

Nabídka jídla a pití

Polední menu vás vyjde na 110 – 120 Kč. Pro osvěžení je k dispozici Gambrinus 10° a Kozel 11°, točená Kofolu a spoustu dalších alko i nealko dobrot.

Restaurace Bolleta

Na skvělou Plzeň a příjemné posezení na zahrádce se vydejte do restaurace Bolleta, která se nachází hned za vlakovým přejezdem v Černošicích. Bolleta disponuje také skvělou americkou kuchyní s vyhlášenými hamburgery.

Ceny občerstvení

Točený Staropramen: 29 Kč

Točený Pilsner Urquell: 39 Kč

Burger: cca. 167 Kč.